Národný zraz cykloturistov

Slovenský cykloklub spoločne s SCK Ďumbier plánuje oživenie akcie a stretnutia cykloturistov – Národného zrazu. Pokúšali sme sa o to už v tomto roku, žiaľ najmä z časového hľadiska sa nám to nepodarilo.

Čítať ďalej...

SCK na Bikefeste

Slovenský cykloklub bol tento rok hlavným partnerom veľkej cyklistickej akcie - Bikefestu v Kálnici, ktorý sa uskutočnil posledný májový víkend už tradične v Bikecentre za obcou Kálnica.

Čítať ďalej...

Školenie inštruktorov trás EuroVelo

V apríli sme sa zúčastnili školenia inšpektorov trás EuroVelo, ktoré organizovala Európska Cyklistická Federácia. Tento rok sa školenie konalo v slnečnom Španielsku v meste Seville.

Čítať ďalej...

Predstavenie nového člena cyklotímu SCK

Dovoľte, aby som sa Vám predstavila. Moje meno je Barbora Halásová (Baška) a som čerstvou absolventkou odboru Geografia na Prírodovedeckej fakulte UK, pričom v závere štúdia sa mi podarilo skĺbiť príjemné s užitočným a aj moja záverečná práca sa týkala práve cyklistiky.

Čítať ďalej...

Ministerstvo školstva

Aj v roku 2017 sme dostali dotáciu z ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Tento rok je o niečo nižšia ako v roku minulom a to vo výške 46000 €. Prečo je táto suma stále taká nízka i keď pohyb na bicykli patrí k najobľúbenejším voľnočasovým aktivitám na Slovensku je na zamyslenie. I napriek neustálym prísľubom sa nepodarilo systematicky vyčleniť na túto oblasť viac finančných prostriedkov.

Čítať ďalej...

Značenie maratónu a zabezpečenie občerstvovacích staníc

znacenie maratonu mTím SCK každoročne zabezpečuje značenie všetkých maratónskych trás - veľký, stredný a rodinný okruh. Značenie prebieha na autách, štvorkolkách, bikoch alebo pešo. Používame tzv. fáborky - cca. 50 cm dlhá páska s logom sponzora maratónu.

Čítať ďalej...

Nové trasy v Karpatoch

nove cyklotrasy v karpatoch mKoncom minulého roka sme mapovali viac ako 350 km nových a potencionálnych cykloturistických trás na území Trnavského kraja. V rámci pohoria Malé Karpaty to bolo 8 trás s dĺžkou 136 km.

Čítať ďalej...

Karpaty tour

karpaty tour m

Čítať ďalej...

Začali sme „značkársku" sezónu

znackarska sezona cyklo mV apríli Slovenský cykloklub zahájil prvé práce na obnove a údržbe cykloturistických trás. Využili sme prvé pekne počasie a prvé trasy sme obnovovali v Považskom Inovci.

Čítať ďalej...

Bikefest maratón

maraton mSlovenský cykloklub je tento rok hlavným partnerom Bikefestu v Kálnici, ktorý sa uskutoční v termíne 26 – 28.5. Ďalší ročník bikefestu prinesie až 11 súťažných disciplín na ktoré sa už je možné registrovať. K dispozícii bude viac ako 400 testovacích bikov od rôznych výrobcov, gastro zóna alebo vonkajšie kino. Slovenský cykloklub mimo iného organizačne zabezpečuje celý MTB maratón, ktorý sa uskutoční v nedeľu 28.5. so štartom o 10:00. Všetkých srdečne pozývame.

Čítať ďalej...

Partneri

garmin

slovensky cykloklub

klaster

american cars

mt biker

biker

Tento projekt bol podporený z rozpočtovej kapitoly Ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

logo program cezhranicnej spolupracelogo eulogo biele karpatylogo trenciansky kraj


Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.