nove odpocivadlo 001Krajom a jeho piatimi historickými regiónmi vedie spolu 2 412 km cyklotrás, čo je presne štvrtina všetkých cyklochodníkov na území Slovenska. Toto sú prednosti, v ktorých vidí Žilinská župa stále veľký potenciál rozvoja cestovného ruchu, oddychu a športového vyžitia svojich obyvateľov. Keď už nebudete vládať a budete si chcieť vychutnať krásy prírody nášho kraja, zrelaxovať sa a osviežiť medzi zdolávaním cyklotrás, potom nové cykloturistické odpočívadlo na rozhraní Oravskej a Kysuckej cyklotrasy je na to ako stvorené.

Žilinský samosprávny kraj s podporou Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis realizuje od apríla projekt Revitalizácia cykloturistického odpočívadla. Projekt sa týka revitalizácie stretávania dvoch cyklistických trás - Oravskej s Kysuckou cyklomagistrálou v sedle Demänová medzi Kysucami a Oravou.
nove odpocivadlo 002

V minulosti na tomto mieste stálo cykloturistické odpočívadlo, ktoré sa však koncom roka 2012 zrútilo a nebolo obnovené. Cieľom projektu bola tak jeho obnova a osadenie nového imidžového cyklopoludníka v sedle Demänová, ktorý bude navigovať cykloturistov k zaujímavým miestam na oboch stranách cyklotrasy. Okrem toho sa cyklisti budú môcť tešiť aj z osadenia nového cyklosmerovníka v Oravskej Lesnej.

Prostriedky na revitalizáciu cykloturistického odpočívadla a osadenie nových cyklosmerovníkov pochádzajú z nadačného fondu Kia Motors Slovakia, ktoré spravuje Nadácia Pontis.

kia logonadacia pontisza kraj

 

cs   dema   chemolak   chemolak  Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.