Súčasťou projektových aktivít bolo GPS zameranie vybraných cykloturistických trás na území Žilinského a Zlínskeho kraja, ktoré sa doplnili na webovú stránku za.cykloportal.sk. Weboví návštevníci cykloportálu si tak môžu okrem pôvodných trás na tomto portáli naštudovať aj viac ako 680 km nových cyklotrás spracovaných do tipov na výlety s voľne sťahovateľnými GPX trackmi, fotografiami a charakteristikou.

Domáci a zahraniční návštevníci týchto dvoch krajov tak prostredníctvom pár klikov na svojom zariadení získajú informácie o stave cyklotrás v teréne, tipy na dovolenky, námety na spoznávanie pamiatok a toho „naj“ v obidvoch krajoch. „Bajkeri“, ktorí bežne používajú GPS, si zas prídu na svoje vďaka možnosti stiahnuť si aktuálny stav cyklotrás aj s ich popisom.

Mikroprojekt „To, čo nájdeš na webe, odjazdi si v teréne!“ s celkovými oprávnenými výdavkami v hodnote 7 950 eur je realizovaný s podporou Operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013 a je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.

 

program cezhranicnej spolupraceeu logotrenciansky samospravny krajzilinsky samosprav krajvychodna morava

 FOND MIKROPROJEKTOV

 


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.