Počas prvého májového víkendu sme sa zúčastnili milého podujatia, ktoré bolo venované spomienke na generála Milana Rastislava Štefánika. Uplynulo už 104 rokov od jeho tragickej smrti. Na nášho najväčšieho Slováka spomíname touto dobou každý rok, a preto Chata Bradlo v spolupráci s partnermi pripravili Spomienkové dni na Bradle.

Pripravený bol program pre deti i dospelých

Slovenský cykloklub prijal pozvanie, a spomienkových dní sa zúčastnil spolu so svojim stánkom. Pre dospelých sme si pripravili množstvo informácií z oblasti cykloturistiky, prezentovali sme naše akcie, akými sú 21. Národný zraz cykloturistov, či Časovka na Bradlo. Pre deti sme v spolupráci s našim partnerom Origos pripravili súťaž v jazde zručnosti pomedzi kužele. Deti si mohli vyskúšať bicykle od značky SUNN, modely SPORT TOX. Za každú jazdu získali drobnú odmenu v podobe cyklomaľovánky alebo cyklofľaše. Ich úsmevy napovedali, že sa im súťaž veľmi páčila a že si jazdu po lúke pomedzi kužele užili.

Okrem nás sa v areáli nachádzala i Coolňa, ktorá pripravovala výborné burgre z lokálnych surovín vo foodtrucku. Taktiež sa do tejto akcie zapojilo Múzeum D. S. Jurkoviča v Brezovej pod Bradlom a Infobod na Bradle.  

Celkovo podujatie hodnotíme veľmi pozitívne a aj keď bola sobota miestami upršaná, denne areál pod Bradlom navštívilo 100vky ľudí a desiatky detí. V prípade priaznivých podmienok sa určite pod Bradlom vidíme opäť.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.