Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách.

Výsledky z minuloročných kampaní ukazujú, že keď určitá časť obyvateľov začala častejšie používať bicykel, zároveň tým vzrástla aj priemerná rýchlosť osobných automobilov. Zvýšením podielu cyklistickej dopravy pribudlo na uliciach viac voľného miesta, a v konečnom dôsledku to ocenili všetci užívatelia verejného priestoru, vrátane motoristov.

Tento ročník sa kvôli korona kríze posúva súťažná časť a bude trvať od 1. do 30. septembra 2020. Do 7. septembra sa môžete prihlásiť so svojimi 2-4 člennými tímami aj Vy.

Pomôžte planéte a rozvoju cyklistickej dopravy na Slovensku.

Zaregistrujte sa ešte dnes!

Viac informácií nájdete na: https://www.dopracenabicykli.eu/


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.