Už deväť rokov sa Slovenský cykloklub spolupodieľa na organizácií maratónu, ktorý je súčasťou najväčšieho bicyklového festivalu BikeFest v Kálnici.

Natrasovali, vyznačili a zrealizovali sme všetky trasy Kross BikeFest Maratónu 2022. Tento rok boli naplánované trate v dĺžke 7,2 km (detský okruh), 34 km a 49 km. Po dlhých rokoch sa zmenilo vedenie trás, prechádzalo sa známymi miestami ale pribudli i nové. Lákadlom stredného a veľkého okruhu bol výstup pod rozhľadňu na Panskej Javorine, kde sa tieto okruhy i rozdeľovali. „Trasa maratónu prepája podhorie Považského Inovca s hrebeňom a ikonickou rozhľadňou na Panskej Javorine. Na trase sme ponechali známe singletrackové úseky, ktoré sú veľmi obľúbené v záverečnej fáze maratónu. Trasa spája krásne lokality v severnej časti pohoria s obcou Kálnica,“ redakcia Biker.

Nová trať – nové výhľady

Z Kálnice vyštartovalo spolu viac ako 400 pretekárov, ich prvé stúpanie viedlo Kálnickou dolinou k lokalite Izba, kde na nich už čakali členovia Slovenského cykloklubu s prvou pomocou vo forme malého občerstvenia. Následne si vystúpali pod Sedlo pod Ostrým vrchom, z kadiaľ ich čakal príjemný zjazd na miestnu zvážnicu. Postupne sa cyklisti dostávali až k lúkam pod Panskou Javorinou kde ich okrem stúpania vytrápilo aj slniečko. Na vrchole sa mohli cyklisti znova občerstviť, doplniť zásoby, sily a pokračovať v maratóne. Trasy sa rozdelili a stredný okruh pokračuje trailovými úsekmi do Kálnice, zatiaľ čo veľký okruh pokračuje po lesných a lúčnych cestách. Spolu sa okruhy spájali až v lokalite Nad izbou, kde už sa už spolu vrátili sigletrailom do Kálnice.

V réžií Slovenského cykloklubu bolo vyznačenie tratí maratónu a následne i odstránenie značenia po ukončení maratónu, zabezpečenie občerstvovacích staníc, sprievod na trase. Okrem spomenutého sme sa postarali o legalizáciu maratónu ako i ENDURO preteku, na ktorom sme rovnako zabezpečovali občerstvovanie.

Kompletné výsledky maratónu si viete pozrieť na stránke magazínu Biker na tomto odkaze.

Tešíme sa opäť o rok!


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.