Prvý júnový víkend už tradične patrí najväčšiemu bicyklovému festivalu na Slovensku – Birell Bikefest v Kálnici. My v Slovenskom cykloklube sme ho nevynechali ani tento rok!

Každoročne sa spolupodieľame na organizácii tohto najväčšieho a najznámejšieho bike festivalu na Slovensku. Pod palcom máme nielen celý maratón, ale i občerstvovacie stanice na ENDURO pretekoch.

FESTINA BIKEFEST MARATÓN

I tento rok sme natrasovali a vyznačili všetky trasy cyklistického horského maratónu, ktorý sa uskutočnil pri príležitosti festivalu počas nedele. Počasie prialo predovšetkým pretekárom, od rána totižto bolo pod mrakom, čo zabezpečilo omnoho lepšie podmienky než za dusného slnečného počasia,

Úlohou Slovenského cykloklubu bolo vopred naplánovať nové vedenie trás, vybaviť všetky povolenia pre vstup cyklistov na lesné územie Považského Inovca, vyznačiť trasy a následne zabezpečiť odstránenie značenia a prípadného odpadu na trasách. Taktiež sme mali pod palcom všetky občerstvovacie stanice.

Novinkou tohto ročníka bolo pridanie krátkej trasy (22,4 km) a tak sa do maratónu mohol zapojiť naozaj každý. Od hobbíkov až po profi jazdcov. Taktiež sme mysleli i na detičky, ktoré čakal tento rok kruh v dĺžke 3,6 km. Na veľkom okruhu sme zmenili úvodné stúpanie, ostatná čas trasy ostala rovnaká ako minulý rok. Odmenou za stúpanie boli krásne výhľady a to nielen z Pánskej Javoriny, príjemné zjazdy, jemné singláče a občerstvenie v staniciach, kde sme ich čakali s úsmevom na perách a nápojom v ruke. Na Festina BikeFest maratóne boli nasledovné okruhy a kategórie:

  • Veľký okruh 53,6 km E-BIKE
  • Veľký okruh 53,6 km
  • Stredný okruh 38,6 km
  • Malý športový okruh 22,4 km
  • Detský okruh 3,6 km

Výsledky všetkých disciplín, ktoré sa konali počas trojdňového festivalu v Kálnici, nájdete na stránke usporiadateľa na tomto odkaze. Fotografie zo značenia a celkového zabezpečenia pretekov nájdete v galérii.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.