Slovenský cykloklub dlhoročne spolupracuje s Bratislavským samosprávnym krajom na systematickej obnove cykloturistického značenia na území regiónu ako aj na obnove, prípadne na zhustení doplnkovej cykloturistickej infraštruktúry.

Novú cykloturistickú infraštruktúru sme doplnili i v meste Modra

Vďaka spolupráci a podpore Bratislavského samosprávneho kraja z roku 2021 sme v regióne osadili dva nové cykloservisné stojany a dva mapové panely.

Nový mapový stojan a aj cykloservisný stojan bol osadený i v meste Modra. Aj takýmto spôsobom sa snažíme o zlepšenie podmienok pre cykloturistov a cyklistov.

Nový cykloservisný stojan je umiestnený vedľa pumptrackovej dráhe pri Zochovej chate. Jeho využitie nájdu cyklisti a cykloturisti, ktorí sa ocitnú v technicky nepríjemnej situácii so svojím bicyklom.

Cykloservisný stojan je vybavený kvalitnou hustilkou a náradím, ktoré sú upevnené oceľovými lankami. Z prednej strany stojanu je držiak na bicykel pre jednoduchší servis. Takýto stojan môže pomôcť napríklad pri dofúkaní kolies, či oprave defektu, ale i drobných opráv ako utiahnutie sedačky, detskej sedačky, dotiahnutie bŕzd a podobne. Veríme, že si svoje využitie nájde i v Modre a že bude cyklistom dlho slúžiť.

Pre Modru sme vyrábali i špeciálny mapový panel tak, aby zapadal do konceptu už vybudovanej infraštruktúry v meste.  Nový mapový panel je umiestnený pri pamätnom mieste, kde sa nešťastne postrelil Ľudovít Štúr. Miesto je označené pomníkom.

Projekt obnovy cykloturistického značenia a doplnenia cykloturistickej infraštruktúry finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.