Objavujte Belianske Tatry a jeho široké okolie až na 150 kilometroch značených cykloturistických trasách, ktoré sú zrevitalizované a pripravené pre vaše zážitky. Pokoj, čistota a jedinečné prírodné prostredie, či výhľady na hranici Pieninského a Tatranského národného parku, v blízkosti obce Ždiar. Objavovanie miestnych lesov, prírody, spoznávanie fauny a flóry, neopakovateľné výhľady a adrenalín. To je miesto, kde sa nachádza stredisko Bachledka Ski & Sun, ktoré ponúka mnoho atrakcií a služieb, medzi ktoré patrí aj Požičovňa elektrobicyklov Bachledka Ždiar.

Bachledka Ski & Sun ponúka viacero značených cykloturistických okruhov, z čoho sme vybrali štyri najzaujímavejšie, dve vhodné pre rodinky s deťmi a dve pre skúsenejších cyklistov. Všetky spomenuté trasu sú vhodné predovšetkým pre MTB bicykel, okrem rodinnej oddychovej trasy.

RODINNÁ LESNÁ CYKLOTRASA

Trasa začína v Bachledke Ski & Sun – Hrebeň Magury – Ždiar Strednica – Monková dolina. Má dĺžku 20 km a jej prevýšenie je 550m. Počas jazdy si vychutnáte krásne výhľady z hrebeňa Spišskej Magury. Cesta je prevažne lesná a jej náročnosť je stredná.

RODINNÁ ODDYCHOVÁ CYKLOTRASA

Opäť štartujete v Bachledke pokračujete cez Tatranskú kotlinu, kde môžete navštíviť Beliansku jaskyňu. Ďalej vaša cesta pokračuje smerom do Spišskej Belej, kde sa môžete ochladiť pri miestnom rybníku a svoju trasu ukončíte v Strážkach, ktoré sa pýšia krásnou anglickou záhradou aj so samotným Kaštieľom Strážky. Dĺžka trasy sa odhaduje na 40 km a jej prevýšenie je 510 m. Trasa je prevažne asfaltová a náročnosť ľahká.

CYKLOTRASA MAGURA PRE POKROČILÝCH

Bachledka – Hrebeň Magury – Osturňa – Veľká Franková – Hanušovské sedlo – Bachledka jej dĺžka je 30,1km a prevýšenie do 700m. Trasa je lesná a náročnosť stredná. Počas tejto cesty zažijete na lesnej ceste množstvo adrenalínu a krásne výhľady.

CYKLOTRASA DUNAJEC PRE NÁROČNÝCH

Bachledka – Hanušovské sedlo – Spišská Stará Ves – Červený Kláštor – Haligovce – Toporecké sedlo – Magurské sedlo – Bachledka. Trasa má dĺžku 56 km a jej prevýšenie je 1200m. Počas trasy Vás budú sprevádzať pekné výhľady, rieka Dunajec, na ktorej premávajú plte a taktiež môžete navštíviť múzeum v Červenom Kláštore. Trasa je kombinovaná, obsahuje lesné ale aj asfaltové časti. Náročnosťou spadá táto trasa medzi náročné cyklotrasy.

Požičovňa sa nachádza priamo v areáli strediska, pri nástupnej stanici na 10-miestnu lanovku. Vyskúšajte pohodlnú jazdu na e-biku s dojazdom až 120 km a vydajte sa objavovať Belianske Tatry, ich široké pestré okolie, ako aj rázovitý región Goralov.“ pozývajú všetkých cyklistov z požičovne e-bikov v Bachledke.

ZDROJ: Bachledka Ski & Sun


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.