Slovenský cykloklub v rámci projektu INTERREG SK – AT „Kultúra a príroda na zelenom páse“ obnovil 20 náučných panelov na trase EuroVelo 13.

Na medzinárodnej trase EuroVelo 13 sme počas roka 2021 vytypovali 20 náučných panelov, ktorých stav bol už v katastrofálnom stave. Vďaka projektu tieto náučné panely získali počas jesene nový šmrnc.

Drevené podstavce prešli rekonštrukciou, boli obrúsené, natreté. Poškodené prvky boli vymenené za nové, prípadne sa vymenili celé podstavce. Staré náučné panely boli demontované a nahradené novými. Pri rekonštruovaní sme používali omnoho kvalitnejšie drevo, vďaka čomu by sa životnosť panelov mala predĺžiť.

V rámci projektu sme tento rok rekonštruovali i dve odpočívadlá v lokalitách Devínske jazero a pod hradom Devín a taktiež sme zrekonštruovali 4 veľkoplošné mapy, ktoré potrebovali nový náter a osadiť nové mapy.

Pevne veríme, že vynovená cyklo-infraštruktúra poteší cyklistov a cykloturistov prechádzajúcich po trase EuroVelo 13. Rovnako veríme, že obnovené prvky nebudú poškodzované vandalmi a vydržia pre turistov čo najdlhšie.

V galérii vám prinášame krátky fotoreport zo stavu náučných panelov pred obnovou, počas obnovy a po obnove.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.