INDIVIDUÁLNA CESTNÁ CYKLISTICKÁ TROJ-ČASOVKA DO VRCHU z Makova, Velkých Karlovíc a Štiavnika na Kasárne 2022 (8. ročník)

V sobotu 10. septembra sa po dvojročnej odmlke opäť uskutoční zaujímavé podujatie „Časovka na Kasárne“, na ktoré vás srdečne pozýva SCK regionálne stredisko Turzovka. Centrom celej akcie bude Chata Bačkárka, kde sa uskutoční prezentácia a aj vyhlásenie výsledkov.

Trať troj-časovky:

  • Úsek časovky (štart od 10.30 hod.), trasa prechádza: Makov, Kopanice (679 m n. m.) – Kasárne, Butorky (972 m n. m.) – 6,3 km, prevýšenie 388 m
  • Úsek časovky (štart od 12.30 hod.), trasa prechádza: Veľké Karlovice, Podťaté – Světlá (630 m n. m.) – Kasárne, Butorky (972 m n. m.) – 5,0 km, prevýšenie 402 m
  • Úsek časovky (štart od 14.30 hod.), trasa prechádza: Štiavnik, Ráztoka (565 m n. m.) – Kasárne, Butorky (980 m n. m.) – 6,0 km, prevýšenie 468 m

Štartuje sa individuálne podľa pridelených štartovných čísel, bez ohľadu na kategóriu, v predpokladaných časových intervaloch 20 s (resp. v inom časovom intervale aby všetci pretekári štartovali v priebehu hodiny od štartu prvého pretekára) podľa počtu účastníkov – na základe rozhodnutia rozhodcov pred prvým úsekom, v rovnakom poradí sa štartuje aj v druhom a treťom úseku.
V prípade nenastúpenia pretekára do druhej, resp. tretej časti zostáva štartovný čas voľný. Pretekár sa musí dostaviť na miesto štartu včas podľa týchto propozícií a prideleného štartovného čísla, v prípade neskorého príchodu na štart sa mu automaticky aktivuje jeho priradený štartovný čas.
V pretekoch je zakázaná tzv. jazda v háku. Sprievodné vozidlá idúce s pretekárom sú zakázané! Je zakázaný prejazd áut po trase pretekov do Štiavnika.

Celé propozície k stiahnutiu:

Registrácia na podujatie je už spustená. Tí, ktorí sú členmi SPAC (seriál do ktorého je podujatie zaradené) tak cez aplikáciu, ostatní cez stránku www.atletikauni.cz. Cena registrácie vopred je 8 eur, na mieste 10 eur. Prihlasovať sa vopred môžete do 9.9. do 17.00 hod., následne už iba na mieste. Suma za preteky sa platí na mieste.

Zdroj: Vladimír Pekár – predseda SCK Regionálne stredisko Turzovka


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.