Populárna BUĎ FITka oslávila minulý rok už 45. narodeniny. Tento rok sa v posunutom termíne uskutoční už 46. ročník tohto pre mesto a obyvateľov významného podujatia. Slovenský cykloklub pôsobí ako partner podujatia, minulý ročník sa ho zúčastnil i so svojim stánkom.

BUĎ FITka v netradičnom termíne

Pandemické opatrenia sa dotkli každej sféry, či už podnikania, kultúry, či športových podujatí. Každoročne sa BUĎ FITka konala pred letnými prázdninami, avšak situácia to aktuálne nepovolila. BUĎ FITka sa tak uskutoční v dňoch 10. – 11. septembra 2021. Pre turistov a cykloturistov je pripravený naozaj zaujímavý program, je určený nielen pre obyvateľov Piešťan, ale pre širokú verejnosť.

Čo si pre vás Piešťanská BUĎ FITka pripravila?

Prvý deň, v piatok, je pre návštevníkov pripravený pútavý medzinárodný filmový festival Hory a mesto, ktorého večerný program začína o 20:00 hod. Filmový festival sa bude konať v Prírodnom kine, v prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do Kina Fontány.

Piešťanská BUĎ FITka bude slávnostne otvorená primátorom mesta Piešťany, p. Jančovičom. Následne bude premietnutá séria vybraných filmov s horskou tematikou.

Vyvrcholením piatkového programu bude slovenský film Everest – Najťažšia cesta, ocenený domácimi i zahraničnými cenami režiséra Pavla Barabáša. Film bude z horolezeckého prostredia, doplnený živým rozprávaním a zážitkami i fotografiami  účastníka niekoľkých himalájskych expedícií, vrátané expedície na Mount Everest, kedy na tento najvyšší štít sveta vystúpili prvý slovenskí horolezci Zoltán Demjan a Jozef Psotka.

Hosťom festivalu bude horolezec Marián Šajnoha, pre ktorého to bude už druhé vystúpenie na BUĎ FITke, nakoľko sa s účastníkmi o dojmy podelil už aj na 10.ročníku.

Konkrétny program piatkového filmového premietania sa dozviete tu.

Sobota v znamení turistiky a cykloturistiky

Druhý deň, v sobotu sú už pre návštevníkov pripravené viaceré cyklo a turistické okruhy, ktoré preveria ich zápal a kondíciu. V rámci BUĎ FITky sú pripravené tri turistické a tri cykloturistické okruhy a jeden tradičný zážitkový okruh, ktorý je možné prejsť peši, na bicykli, kolobežke či dokonca korčuliach. Každý druh športu a športovec je vítaný!

Cykloturistické okruhy:

  • C1 – CYKLO / MORAVANSKÝ OKRUH – 22 KM
  • C2 – CYKLO MTB / VÝTOCKÝ OKRUH – 30 KM
  • C3 – CYKLO MTB / HUBINSKÝ OKRUH – 37 KM

Turistické okruhy:

  • P1 – PEŠO / HAVRANSKÝ OKRUH – 14 KM
  • P2 – PEŠO / RADOŠINSKÝ OKRUH – 20 KM
  • P3 – PEŠO / PLULÍKOV OKRUH (DIAĽKOVÝ POCHOD) – 37 KM

Zážitkový okruh, ktorý je možno prejsť na bicykli, pešo, kolobežke či korčuliach je vedený okolo jazera Sĺňava so štartom aj koncom v HS centre. Počas túry sa môžete zastaviť na návštevu ZOO v EKO parku.

Na trasy sa bude nastupovať na štarte, ktorý je pri známej soche Barlolamača na Kolonádovom moste. Každý účastník dostane na štarte mapku trás, s popisom, aby nezablúdil. Trasy sú vedené po nábreží Sĺňavy a po hrebeni Považského Inovca.

Cieľ všetkých trás, či už cykloturistických alebo turistických je v Campingu Pullman v Ratnovciach. Účastníci, ktorí dorazia do cieľa získajú pamätný list, príležitostný odznak. Okrem iného si môžu pozrieť výstavu olympionizmu i historické vozidlá a posedieť v reštaurácii Chlapci na panvici.

Pamätná foto zo 45. ročníku BUĎ FIT, na fotke organizátor výboru p. Beleščák a predseda SCK p. Hlatký.

V prípade záujmu o ubytovanie a zúčastnenie sa oboch dní podujatia, môžete využiť ubytovacie služby Campingu Pullman v Ratnovciach Ubytovanie si viete zarezervovať cez kontakt na stránke campingu.

Piatkový program je spoplatnený sumou 4€, a lístky si viete zarezervovať cez stránku Kina Fontána.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.