Slovenský cykloklub v spolupráci so Slovenským cykloklubom Stará Turá i tento rok organizuje už 20. ročník Národného zrazu cykloturistov, ktorý sa bude konať v Trenčíne.

Registrácia je už spustená

Počas štvordňového pobytu je naplánovaný bohatý cykloprogram, tri trasy so sprievodcom ale i nočná prehliadka hradu Trenčín.

Prvých účastníkov zrazu privítame už vo štvrtok 16. júna v poobedných hodinách, kedy bude prebiehať prezentácia účastníkov, ubytovanie, večera a nočná prehliadka Trenčianskeho hradu už o 19:30.

V piatok ráno nás čaká oficiálne otvorenie zrazu predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ing. Jaroslavom Baškom a následne spoločne vyrazíme na našu prvú cyklo túru v celkovej dĺžke približne 70 kilometrov. Z Trenčína sa vydáme po novovybudovanom cyklochodníku popod Pútnické miesto Skalka pri Trenčíne, až do Nemšovej. Z Nemšovej pokračujeme po cyklochodníku popri rieke Vláre smerom na hranicu s Českou republikou, po ceste sa občerstvíme a tesne pred hranicou odbočíme a vystúpame na hrebeň Bielych Karpát. Najvyšším bodom trasy bude vrch Javorník (783 m n. m.), z ktorého nás čaká príjemný zjazd do Hornej Súče, kde nás čaká obed. Následne pokračujeme do Dolnej Súče a okolo zrúcaniny hradu Súča a rezervácie Krasín vystúpame nad Súčiansku dolinu, pokračujeme k rozhľadni Ibovka, kde sa pokocháme výhľadmi na Považie a Trenčín, potom už len späť na Brezinu.

V sobotu preveríme vašu kondičku pri výstupe na vrchol Inovca, kde sa nachádza aj rozhľadňa. Odmenou bude vychladené pivko a parená buchta na Inoveckej chate. Následne sa spustíme do Trenčianskeho Jastrabia a po bývalej lesnej železničke sa presunieme k chate pod Ostrým Vrchom a následne späť na Brezinu.

V nedeľu je pripravená ľahšia 40 km trasa popri Kočkovskom kanáli do Trenčianskej Teplej a následne smerom na Trenčianske Teplice. Tu si vieme odskočiť na kávu a následne by sme po lesných cestách pokračovali späť ponad mestské časti Trenčína až k rozhľadni Dúbravka. Spoločne sa potom rozlúčime v lesoparku Brezina.

Vedenie trás 20. Národný zraz cykloturistov

Na čo všetko sa môžete tešiť?

Okrem trás je pre účastníkov pripravený i bohatý večerný program:

 • Štvrtok 16. jún: 19:30 Nočná prehliadka Trenčianskeho hradu
 • Piatok 17. jún: od 20:00 Cykloprednášky, cyklokino
 • Sobota 18. jún: od 20:00 Narodeninová oldies párty

Celý program na stiahnutie:

Čo všetko zahŕňa suma pobytu?

Suma celého pobytu s ubytovaním, stravovaním a programom je stanovená na sumu 190 EUR pre členov Slovenského cykloklubu a 200 EUR pre ostatných, ktorý členmi nie sú.

Suma pobytu zahŕňa:

 • 3x ubytovanie v Hoteli Veverica *** (www.hotelveverica.sk)
 • 3x raňajky (bufetové stoly) v Hoteli Veverica ***
 • 3x večera (trojchodové menu) v Hoteli Veverica ***
 • 1x nočná prehliadka Trenčianskeho hradu
 • 3x sprievod na trasách
 • 2x večerný program
 • účastnícky balíček
 • účastnícke číslo na bicykel

Suma pobytu nezahŕňa zrazové tričko. Národného zrazu cykloturistov sa môžete zúčastniť i bez ubytovania a stravovania, vtedy je suma účastníckeho poplatku v hodnote 20 EUR pre členov SCK, 25 EUR pre nečlenov. Suma účastníckeho poplatku nezahŕňa nočnú prehliadku Trenčianskeho hradu, v prípade záujmu o prehliadku, je potrebné uhradiť i hodnotu vstupu +10 EUR/osoba.

V ponuke máme i „zrazové tričko“ v sume 8 EUR/ks, tričko je UNISEX a je dostupné vo veľkostiach: S, M, L, XL, XXL.

Tričko objednávajte v prihláške.

V závere dávame do pozornosti bulletine, kde sú zhrnuté všetky potrebné informácie o podujatí, prezrieť si ho môžete TU. Bulletine k stiahnutiu:

Prihlásiť sa na zraz viete online, ale i klasickou prihláškou. Online dotazník je dostupný na tejto adrese. Prihláška k stiahnutiu:


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.