V piatok 7. júna sa v centre bicyklového mesta Piešťany uskutočnila skvelá akcia pod názvom „Raňajky pre cyklistov.“ Akcia prilákala nielen cyklistov, ale aj chodcov, kolobežkárov a vlastne všetkých nemotoristov, ktorí mali jedinečnú možnosť si vychutnať raňajky zdarma.

Už od skorých ranných hodín sa priestor pred Kolonádovým mostom začal plniť ľuďmi, rada na kávičku sa stupňovala, kávovar nestíhal a dievčatá nestíhali krájať koláče či ovocie. Účasť bola tento rok ohromujúca – raňajok sa zúčastnili desiatky, ba až stovky ľudí. Veľmi nás potešili deti, ktoré prichádzali v hromadných skupinkách zo škôl, či škôlok. Najmenší sa potešili prítomnosti maskota Kubíka, starší si zase pochutili na raňajkách a vypočuli si nejaké tie rady ohľadom cyklistiky od nášho kolegu Ľuboša.

Cyklistov čakali naozaj bohaté raňajky

Cyklisti si na raňajkách prišli na svoje, na stole našli aj slané, aj sladké. Nechýbali ovocné poháriky, či voňavá káva alebo čaj. Vďaka našim partnerom boli tohtoročné raňajky naozaj výnimočné, hladošov čakali čerstvé chrumkavé bagety z pekárničky POEM, voňavá čerstvo upražená káva z Classic Coffee. „Bufetové stoly“ sme doplnili koláčikmi od lokálnych predajcov, sušeným aj čerstvým ovocím. Novinkou boli i mini wafličky s džemom, nutelou a šľahačkou.

Táto akcia bola zároveň skvelou príležitosťou na podporu udržateľnej dopravy v meste, konala sa pri príležitosti kampane Do práce na bicykli. Zvýraznila význam používania bicyklov, kolobežiek a chôdze ako alternatív k motorovým vozidlám. Nemotoristická doprava prispieva k znižovaniu emisií a zlepšeniu kvality ovzdušia v meste, čo je dôležité pre zdravie a pohodlie všetkých obyvateľov.

Ako organizátori sme dostali mnoho pozitívnych ohlasov. Cyklisti túto akciu brali ako odmenu za ich ekologickejší presun po Piešťanoch. Mnohí boli nadšení z pestrej ponuky, ktorú sme si pre nich pripravili, iní sa tešili z toho, že sme v tomto roku mysleli i na najmenších. Viete, že vštepovanie cyklistiky musí byť už od ranného veku a preto sme nesmierne radi, že raňajok sa zúčastnili nie len stovky dospelých ale i desiatky detí,“ povedala organizátorka podujatia Lucia Bagová.

V neposlednom rade v mene celého tímu Slovenského cykloklubu ďakujeme partnerom a podporovateľom tejto milej akcie. Podujatie bolo zorganizované s finančnou podporou mesta Piešťany a s partnerskou podporou lokálnych podnikov: Pražiareň kávy Classic Coffee, pekárnička POEM, Budiš, CykloKubík.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.