22. septembra bol posledným dňom Európskeho týždňa mobility, zároveň to bol deň bez áut, deň MHD zadarmo v skoro všetkých mestách na Slovensku a v Piešťanoch sa podávali aj Raňajky pre cyklistov.

Raňajky sme podávali už od 6:30 ráno

Vieme, že mnohí Piešťanci chodia do práce veľmi skoro a preto sme aj my privstali a raňajky sme pripravili už od 6:30 ráno. V skorých ranných hodinách sme tak boli s našim stánkom pri vstupe na Kolonádový most, kde sme odmeňovali všetkých nemotoristov dobrou kávičkou, čajíkom, rôznym pečivom či ovocím.

Raňajky sme podávali do „vypapania“, čo bolo kúsok pred 10-tou. Kávičku sme Piešťancom však radi spravili aj po desiatej.

Okrem jedla sme ľudom podávali informácie ohľadom cykloturistiky v okolí, ohľadom možností spoločných výletoch a akcií, ktoré organizuje ústredie Slovenského cykloklubu, či niektoré z našich regionálnych klubov. Pripravili sme pre ľudí tzv. Slovník cykloturistického značenia, ktorí si bezplatne mohli zobrať, rôzne mapky, či už Piešťan a okolia, ale aj trasy EuroVelo na Slovensku, časopis Biker.

Neodradili nás ani menšie technické problémy

S Raňajkami pre cyklistov sme síce už skúsenosti mali, avšak v menšom merítku. V Piešťanoch nás počas jedného rána navštívilo zhruba 150 – 200 cyklistov. Prialo nám aj počasie, síce bola veľká zima ale aspoň nepršalo. Zo začiatku sme mali menšie technické problémy s kávovarom, tie sa nám však podarilo rýchlo odstrániť a už sa kávovar nezastavil až do 10-tej.

Veľmi nás teší záujem Piešťancov o raňajky, začuli sme komentáre návštevníkov typu: „konečne niečo takéto v Piešťanoch“, alebo „takéto niečo nám tu naozaj chýbalo.“ A nás teší, že sme im to mohli priniesť my. Pre Piešťany sme sa v Slovenskom cykloklube rozhodli z prostého dôvodu, máme tu sídlo a toto mesto je nám všetkým najbližšie a taktiež, mesto Piešťany je povestné mestskou cyklistikou. Každý rodený Piešťanec má doma svoju povestnú skladačku a na presuny mestom iný dopravný prostriedok ani nepoužíva.

Teší nás, že o nás veľa ľudí vedelo a prišli priamo za nami. Niektorí v tomto chladom ráne vytiahli bicykel iba kvôli nám a našim raňajkám. Raňajky pre cyklistov sa uskutočnili s finančnou podporou mesta Piešťany a materiálnou podporou Horaliek od Sedity.

Piešťany, dúfame, že ste si raňajky s nami užili, pretože my s vami určite áno!

Snáď sa vidíme aj o rok!


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.