Slovenský cykloklub Humenné sme vám predstavovali nedávno, pri jeho „oprášení“ a ani sme sa nenazdali, klub funguje už druhý rok.  

Venujú sa klubovej činnosti ale i značeniu

Pôvodne bol klub založený už v roku 2001, avšak z neznámych dôvodov sa v ňom nič doteraz nedialo. V závere roku 2020 sa skupinka nadšencov cyklistiky tento fakt pokúsili odvrátiť. Pustili sa do obnovy klubu tak po administratívnej stránke, ako i po fyzickej činnosti.

Aktuálne klub má pod sebou 70 členov, z čoho väčšina je aktívna. Počas celého roka u nich beží 12-kolová cykloliga, ktorá začala 1. 1. 2022 a končiť bude 31. 12. 2022.

Foto: SCK Humenné (2021)

Oživenie klubu prišlo z myšlienky 6-stich nadšencov cykloturistiky ako takej, venujú sa nie len akciám, stretávaniu ale i cykloturistickému značeniu v ich regióne. V súčasnosti je v rámci klubu jeden vyškolený aktívny značkár cykloturistických trás, v budúcnosti by túto činnosť chceli rozšíriť a vyškoliť sa viacerí.

V roku 2022 plánujú i viaceré podujatia pre verejnosť:

Ako klub prevádzkujú i požičovňu bicyklov so sprievodcom. Členovia Slovenského cykloklubu majú 20% zľavu na požičanie bicyklov, v ponuke majú bežné, karbónové a elektrické.

Pre viac informácií o činnosti klubu dávame do pozornosti klubovú stránku a ich sociálne siete:


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.