Cyklodoprava je jednou z hlavných možností alternatívnej dopravy trvalo udržateľnej mobility. Podpora cyklomobility už dlhodobo patrí k hlavným cieľom Európskej únie.

„Dopyt po bicykloch neutícha, ba naopak, zvyšuje sa. Po období absolútneho nedostatku sa situácia na trhu s bicyklami pomaličky zlepšuje. Cyklistika sa aj vďaka pandémii posunula na prvé priečky obľúbenosti.“ vnímajú situáciu v Terrabike.

Zdroj foto: Terrabike

S príchodom jari prichádzajú i prvé cyklovýlety

Postupne doznievajú prísne opatrenia v súvislosti s pandémiou, rušia sa rôzne karantény a izolácie, ktoré nás vyčlenili z profesijného či spoločenského diania. Obmedzené boli i hromadné akcie a kolektívne športy. „V tomto nepriaznivom období vznikol obrovský dopyt po aktivitách, ktoré človek mohol vykonávať sám, prípadne s úzkou skupinou svojich blízkych. Beh, turistika či cyklistika tak výraznou mierou prispeli k udržaniu zdravého životného štýlu populácie. Väčšina individuálnych outdoorových aktivít si našla množstvo nových vyznávačov,“ uviedla vo svojom blogu značka Terrabike.

Bicykel sa tak stal súčasťou bežného života mnohých ľudí, predstavuje pre nich pravidelnú aktivitu v akomkoľvek počasí. K cyklistike, či cykloturistike nesmie chýbať výber správnych doplnkoch a oblečenia. S využívaním bicykla prichádza i otázka jeho bezpečného a hygienického uskladnenia.  V Terrabike sú i na túto situáciu pripravení, pokým nemáte možnosť uskladnenia na bicyklovom státi, riešením vie byť použitie ochranných obalov Montone a ďalších doplnkov tejto kvalitnej českej značky.

Zdroj foto: Terrabike

„Ochranný obal Montone mKayak zabezpečí, aby v šatni, spoločných priestoroch či kancelárii nevzniklo znečistenie po rannej jazde mokrými cestami. Obal samozrejme môžete použiť aj doma, keď po návrate odkladáte bajk na balkón, chodbu alebo do pivnice.“ Je spratný, malý, skladný. Výhodou je jeho kompaktnosť a tiež to, že zachytí prípadné nečistoty. Vďaka nemu viete bicykel uskladniť už v byte, na balkóne, v pivnici bez nechcených pohľadov naň, či znečistenia okolia. Ich využitie je bohaté. Cestujete s bicyklom? Nie je problém. Model mBag a mKayak PRO využijete pri preprave vašich dvojkolesových miláčikov na nosiči na ťažnom zariadení auta.

Terrabike je e-shop a sieť predajní s cyklo sortimentom, ponúkajúci profesionálny cykloservis a poradenstvo. Je jedným z partnerov Slovenského cykloklubu.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.