Farba: červená
Evidenčné číslo: 003
Dĺžka (km): 105 km
Prevýšenie: 644/686 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Malokarpatská cyklomagistrála patrí k najstarším trasám na Slovensku, začína v Novom Meste nad Váhom a končí vo Vysokej pri Morave.

Popis:

Trasa začína v Novom Meste nad Váhom na železničnej stanici. Kúsok od nej sa nachádza údajne najkrajší opevnený kostol na Považí. Trasa vychádza na asfaltovú cestu č. II/504 a pokračuje do obce Čachtice. Popod unikátny kamenný most kostola sv. Ladislava (je v ňom údajne pochovaná Alžbeta Bátoriová) prejdeme na námestie v Čachticiach. Tu je možnosť odbočiť na Čachtický hrad. Trasa ďalej vedie cez obec Častkovce do Podolia. V strede obce po pravej strane priamo na cyklotrase leží Park miniatúr. Nachádza sa tu v súčasnosti 84 modelov dobových rekonštrukcií slovenských hradov, kostolov, turistických chát a rozhľadní. Cyklotrasa pokračuje cez Krakovany do Vrbového, v centre obce pri známej šikmej veži trasa odbáča doľava a pokračuje popod Malé Karpaty až do obce Trstín. Pri obci Naháč odporúčame odbočku k lokalite Katarínka. Z Trstína trasa prechádza na druhú stranu Malých Karpát cez obec Buková, aby tam pokračovala po ceste II/501. Na územie Bratislavského kraja trasa vchádza za obcou Plavecký Peter a pokračuje po ceste č. II/501 postupne až do Perneku, následne cez Lozorno až do obce Zohor, kde sa križuje so Záhorskou magistrálou. Zo Zohora trasa pokračuje do obce Vysoká pri Morave, kde končí na križovatke s medzinárodnou trasou EuroVelo 13.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.