Farba: červená
Evidenčné číslo: 009
Dĺžka (km): 57,7 km
Prevýšenie: 924/325 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Červená cykloturistická značka prepája mesto Lučenec s lokalitou Grapa, kde sa napája na Rudohorskú cyklomagistrálu (012).

Popis: Červená cykloturistická značka začínav centre mesta Lučenec na križovatke cyklotrás a vedie popri mestskom parku. Vedie po ceste  I/75 do obce Halič, kde na začiatku míňame Železničný domček, prechádza ju okrajom v smere Tomášovce. V Haliči ešte odporúčame krátku zástavku v Haličskom zámku.

Prejdeme Tomášovcami, Veľkou Vsou, Kalinovo. Ďalej vedie stúpavým tempom popri miestnych poliach, míňame miestne malé osady a jazdecký areál s koňmi. Prichádzame na začiatok Poltáru, kde sa držíme vľavo a prechádzame centrom. V Poltári je viacero možností na občerstvenie.

Červená značka pokračuje do obce Rovňany, kde sa nachádza i Kúria – historický rodinný domček. Pokračujeme do obce Malinec, tu sa zase naskytá možnosť návštevy obecného múzea. Následne nás čaká najprudšie stúpanie na Grapu, kde trasa končí na križovatke s 012 – Rudohorská cyklomagistrála.

Zdroj foto: mapy.cz
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.