Farba: červená
Evidenčné číslo: 046
Dĺžka (km): 26 km
Prevýšenie: 425/237 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, poľná cesta


Charakteristika:
Nenáročná a zároveň najkratšia cyklomagistrála na Slovensku, ktorá spája Oravskú cyklomagistrálu cez sedlo Hlina s Poľskom.

Popis: Trasa začína pri obci Oravská Jasenica na križovatke s Oravskou cyklomagistrálou (č.006) a pokračuje severne po asfaltovej ceste do obce Oravská Jasenica, kde sa spája so zelenou cykloturistickou trasou č. 5485 a až za obec pokračujú v súbehu. Cyklomagistrála pokračuje po asfaltovej ceste ďalej do obce Oravské Veselé. Tu pri kaplnke trasa odbočí doprava a pokračuje ďalej po poľných, miestami nespevnených, cestách. Odmenou sú nám krásne výhľady na Oravu, dominuje im hrebeň Pilska. Po týchto cestách trasa prichádza až do obce Sihelné, kde na križovatke s modrou trasou č. 2425 odbočí doľava. Tiahlym stúpaním prechádza celou obcou, za ňou pokračuje asfaltovou lesnou cestou až k lokalite Biela Farma. Tu je možné ubytovať sa v krásnom oravskom prostredí. Od hotela trasa pokračuje stálym stúpaním po asfaltovej ceste, vyjde na cestu č. I/78, odbočí doľava a pokračuje až k hraničnému priechodu s Poľskom v sedle Hlina, kde končí.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.