Farba: červená
Evidenčné číslo: 056
Dĺžka (km): 53,3 km
Prevýšenie: 565/40 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Cyklomagistrála prepájajúca mesto Humenné s Laboreckým priesmykom, hranicou SK – PL.

Popis: Trasa začína v meste Humenné na križovatke viacerých cykloturistických trás a v celej dĺžke akoby lemovala rieku Laborec. Prechádza mestskými cestičkami, až opúšťa Humenné do obce Kochanovce. Pokračuje po ceste II. triedy č. 559, postupne prechádza viacerými obcami až sa dostáva do Medzilaboriec.

Trasa priamo obchádza Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, ktoré určite stojí za Vašu návštevu. V Medzilaborciach sa nachádza aj Miniskanzem.

Cyklomagistrála opúšťa Medzilaborce, prechádza popri obci Vydraň, až prichádza k hraničnému prechodu Palota medzi Slovenskom a Poľskom. Cykloturisti môžu pokračovať za hranicu a napojiť na poľské cyklotrasy.

Trasa je vedená po celej dĺžke po asfaltových komunikáciách. Avšak je vedená prevažne po ceste II. triedy, z tohto dôvodu veľmi neodporúčame ako rodinný výlet s deťmi.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.