Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2101
Dĺžka (km): 36,2 km
Prevýšenie: 435/435 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Regionálna cykloturistická trasa, ktorá tvorí okruh. Trasa vytvára prepojenia Považského Inovca s obcami v podhorí.

Popis: Okruh vedie známymi turistickými lokalitami – postupne nás prevedie cez Kulháň, Duchonku, obce Závadu a Záhrady, okolo rekreačného strediska Tesáre, VN Tesáre, obce Tesáre. Ďalej pokračuje cez Jacovce, Tvrdomestice, Prašice, Nemečky, tiež okolo VN Nemečky až na Kulháň.

Trasa vedie popri dvoch troch významných vodných nádržiach v regióne – Duchonka, Tesáre a Nemečky. Počas letných dní sa vie cykloturista osviežiť i  zariadeniach občerstvenia na Duchonke a Kulháni, v Nemečkách v lokalite nové Mlyny. Na Duchonke je aktuálne vybudovaný i nový areál ATN Nová Duchonka, kde je možnosť stanovania, opekania, spŕch a pod.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.