Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2311
Dĺžka (km): 15,5 km
Prevýšenie: 260/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Regionálna cykloturistická trasa spájajúca Vážsku cyklomagistrálu s Českou hranicou. Trasa je nenáročná a vhodná pre všetky vekové skupiny. Najväčšou atrakciou na trase sú Červenokamenské bradlá.

Popis: Trasa začína na križovatke s Vážskou cyklomagistrálou na ceste č. 507. Smerom na sever pokračuje po asfaltovej ceste cez obce Tuchyňa, Mikušovec do obce Červený Kameň. V obci sa môžeme občerstviť a samozrejme odporúčame aj návštevu mohutných skalných brál, ktoré sa týčia nad obcou. Po prehliadke modrá trasa pokračuje smerom ďalej a miernym stúpaním až do lokality Zápechová, kde končí na hranici s Českou republikou. Tu sa môžeme napojiť na cyklotrasy v Čechách.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.