Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2402
Dĺžka (km): 11,8 km
Prevýšenie: 110/90 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Regionálna cykloturistická trasa, ktorá vytvára alternatívu prepojenia regiónu voči Kysuckej cyklomagistrále.

Popis: Trasa vznikla v roku 2012 preložením Kysuckej cyklomagistrály. V súčasnosti začína v lokalite Maslovenka práve na križovatke s Kysuckou cyklomagistálou. Miernym zjazdom po asfaltovej ceste prichádza do obce Olešná, kde odbáča doprava a pokračuje po ceste II/487 cez Turzovku, kde využíva miestny cyklochodník až do obce Vysoká nad Kysucou. Vo Vysokej odbáča doľava smerom na obec Veľké Rovne. Trasa končí na križovatke s Kysuckou cyklomagistálou pod sedlom Semeteš. Tvorí tak vlastne prepojenie medzi ňou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.