Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2418
Dĺžka (km): 23,6 km
Prevýšenie: 1162/1066 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Krásna cykloturistická trasa v národnom parku Veľká Fatra. Táto trasa patrí k najkrajším MTB cykloturistickým trasám na Slovensku. Na trase sú prekrásne výhľady a scenérie.

Popis: Trasa začína v meste Ružomberok na križovatke viacerých cyklotrás. Takmer od začiatku stále stúpa a cez Kalváriu, ponad Hrabovo, sa dostáva až na Vlkolínske Lúky, kde križuje žltú trasu č. 8419. Ďalej po lesných cestách stúpa striedavo lesmi a krásnymi lúčnymi úsekmi s výhľadmi. Dostáva sa až do Nižného Šiprunského sedla. Zo sedla trasa prechádza už iba miernym stúpaním cez prírodnú rezerváciu Jánošíkova kolkáreň až na Smrekovicu. Tu zároveň dosahuje vrchol stúpania a zo Smrekovice iba klesá asfaltovou cestou do Podsuchej, kde trasa končí.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.