Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2602
Dĺžka (km): 51,6 km
Prevýšenie: 683/942 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, poľná cesta, lesná cesta

Charakteristika: Modrá cykloturistická značka, ktorá prepája Dolné Strháre so Slatinskými Lazami.

Popis: Cykloturistická trasa začína v obci Dolné Strháre, v lokalite Pod Bralce, na križovatke s modrou cykloturistickou trasou. Stúpa cez Suché Brezovo do obce Veľký Lom. Na trase sa strieda spevnená cesta s poľnými cestičkami. Vo Veľkom Lome prechádzame popri Kováčskej vyhni. Opúšťame obec a miestnou komunikáciou prichádzame do obce Senné, následne do obce Šuľa. Pred nami je tiahle stúpanie cez Starú Hutu, križovatku Blýskavica do Slatinských Lazov.

Tu trasa končí na križovatke s 011 – Hontianskou cyklomagistrálou. Trasa vedie prevažne po dobrých asfaltových cestičkách a miestnych komunikáciách v prevažne lesnom prostredí.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.