Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2705
Dĺžka (km): 18,5 km
Prevýšenie: 769/689 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, poľná cesta, lesná cesta

Charakteristika: Trasa má charakter lesnej trasy prechádzajúcej aj rozsiahlymi horskými lúkami. Atrakciou na trase sú očarujúce výhľady pri jazde z Úhornianskeho sedla do doliny Smolníckeho potoka, ako i samotná vodná nádrž Úhorná.

Popis: Trasa začína na križovatke cesty II/549 s lesnou cestou od rázcestníka Turbína. Hneď vstupuje do lesa asfaltovou lesnou cestou a stúpa hore dolinou Starého potoka. Prechádza mnohými križovatkami lesných ciest. Na jednej z nich, na 3,4 kilometri od nástupu, trasa odbočuje doľava na spevnenú lesnú cestu a pokračuje stále už nie strmým stúpaním lesom až na horské lúky na južnej strane hôľnatého a rozložitého vrchu Hekerová. Rozsiahle horské lúky porastené brusnicami a ojedinelými stromami, poskytujú veľmi zaujímavé prírodné scenérie a zároveň zaujímavé výhľady. Po dosiahnutí najvyššieho bodu, trasa začína pozvoľna klesať až do Úhornianskeho sedla, odbočí doľava na cestu II/549. Záverečnú časť trasy – zjazd so serpentínami z Úhornianskeho sedla až k malebnému jazeru Úhorná, si určite vychutná každý cyklista. Cieľ trasy, 4-hektárová a 8 m hlboká vodná nádrž Úhorná postavená v 18. stor., poskytuje oddych, možnosť kúpania, člnkovania a rybolovu.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.