Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5003
Dĺžka (km): 44,8 km
Prevýšenie: 1 094/953 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, trail, lesná cesta

Charakteristika: Trasa tvorí okruh krásnym lesným prostredím Malých Karpát, ktorý začína v meste Stupava.

Popis: Trasa je vedená po dobrých lesných cestách a je určená najmä pre skúsenejších cykloturistov. Stupavský okruh križuje množstvo ďalších cykloturistických trás, ktoré je možné využiť na vytváranie výletov a okruhov.

Trasa začína v Stupave, z kadiaľ vedie do Borinky, prechádza obcou a vnára sa do lesného porastu. Lesnými cestami pokračuje k chatovej oblasti Košarisko. V letných mesiacoch sa tu môžete i občerstviť v Zapadnutom kúte. Následne sa trasa znova vnára do lesa a lesným prostredím sa vracia do Stupavy. Prechádza cez významné lokality v Malých Karpatoch ako Jurské jazero, či Biely kríž a u Slivu, kde je taktiež možnosť odpočinku a občerstvenia.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.