Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5115
Dĺžka (km): 28 km
Prevýšenie: 601/596 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Zelená cykloturistická trasa vedúca naprieč pohorím Tríbeč. Trasa prechádza i cez zabudnutý Čierny hrad.

Popis: Trasa začína v centre obce Sľažany na križovatke ciest III. triedy. Po ceste III. triedy pokračuje ďalej do Velčíc, kde odbáča a po málo frekventovanej ceste prichádza do obce Mankovce a neskôr do Zlatna na križovatku cyklotrás nad obcou. Odbáča doľava a po lesnej ceste krátko vedie spoločne s červenou a modrou trasou.

Pri ďalšom cyklomsmerovníku však odbáča doprava a stúpa na Čierny hrad. Hrad je maličký a jeho prehliadka nezaberie veľa času. Od hradu trasa prichádza pod Mišov vrch. Pri cyklosmerovníku odbáča doprava pokračuje širokou lesnou cestou pod Medvedí vrch a odtiaľ sa napojí na asfaltovú cestu, po ktorej vedie až do obce Solčany.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.