Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5212
Dĺžka (km): 20,8 km
Prevýšenie: 226/236 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Nenáročná cykloturistická trasa prepája Hlohovec so Sereďou. Trasa je skôr vhodná na kondičné jazdenie ako rekreačnú cyklistiku.

Popis: Trasa začína v Hlohovci na železničnej stanici. Prechádza ulicami mesta a následne opúšťa mesto po ceste II/507. Hneď za mestom trasa stúpa nad Hlohovec do miest, kde sú krásne výhľady na mesto a celé okolie. Prechádza popri vyhliadke Šianec, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Je tu vybudovaná drobná infraštruktúra pre turistov.

Od vyhliadky mierne klesá a pokračuje cez obec Bojničky do Dvorníkov, kde križuje žltú cykloturistickú trasu č. 8324 – Chalmovská spojka. Bojničky sú známou vinárskou dedinkou s krásnymi výhľadmi na okolité vinice. Rovnako odporúčame navštíviť miestnych vinárov, občasne realizujú i prehliadku viníc.  Zelená trasa pokračuje cez Vinohrady nad Váhom až do Serede, kde končí pri mestskom parku na križovatke cyklotrás.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.