Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5306
Dĺžka (km): 19,7 km
Prevýšenie: 347/349 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Nenáročná cykloturistická trasa, ktorá prechádza krásnou prírodou Bielych Karpát.

Popis: Trasa začína na križovatke s cyklomagistrálou č. 002 – Vážskej cyklomagistrále v obci Bohunice. Miernym stúpaním vedie do obce Krivoklát, kde sa môže cykloturista pokochať krásou prírody Krivoklátskej tiesňavy. Trasa pokračuje okolo miestnej rozhľadne až k horárni Chrástková. Tu nasleduje pozvoľné klesanie po dobrej ceste, trasa míňa Prírodnú rezerváciu Dračia studňa, kde je možné občerstviť sa horskou vodou. Trasa pokračuje dolinou okolo Chaty Gilianka, miestneho roľníckeho družstva do obce Bolešov.

Cykloturistická trasa končí v obci Bolešov na križovatke s 002 – Vážskou cyklomagistrálou a modrou trasou 2303 – Trenčianska Teplá – Bolešov. 
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.