Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5404
Dĺžka (km): 17,3 km
Prevýšenie: 390/240 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Regionálna cykloturistická trasa spájajúca Považie s Rajeckou dolinou. Zároveň trasa prevedie cykloturistov prekrásnym prostredím Súľovských skál.

Trasa začína na križovatke s Vážskou cyklomagistrálou pri obci Mikšová. Po prejdení lávky ponad Váh pár kilometroch poľných ciest sa cykloturisti dostanú do obce Predmier, ktorou trasa prechádza. Za obcou trasa križuje cestu I/61 a následne sa dostáva do obce Jabloňové. Po asfaltovej ceste pokračuje až k mohutnej skalnej bráne, ktorá tvorí pomyselný vstup do Súľovských skál. V týchto miestach sa nachádza križovatka so zelenou trasou č. 5311 a následne už prichádza do obce Súľov, kde sa na námestí nachádza možnosť občerstvenia pre cykloturistov. V obci sa trasa nachvíľu stretáva s modrou cykloturistickou trasou č. 2410, no po pár metroch sa znova rozdeľujú a každá pokračuje svojim smerom. Zelená trasa odbáča doľava a za moment už opúšťa obec Súľov a začína stúpať po lesných cestách až do sedla Patúch. Zo sedla už trasa vedie iba smerom dole a až do obce Zbyňov pokračuje pekným zjazdom. V obci trasa končí na križovatke s modrou cykloturistickou trasou č. 2409. Trasa je ideálna na celodenný výlet v kombinácii s ďalšími trasami v regióne je možné naplánovať krásne okruhy.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.