Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5435
Dĺžka (km): 12,6 km
Prevýšenie: 240/690 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Zelená cykloturistická trasa, ktorá prepája Zázrivú a sedlo Hoľa a vytvára tak možnosti vytvárania okruhov v regióne.

Trasa začína v sedle Hola na križovatke cykloturistických trás. Zo začiatku vedie po dobrej lesnej ceste, ktorej kvalita sa postupne zhoršuje, no pri dobrom počasí je pre horské bicykle ideálna. Postupne miernym a následne prudším klesaním sa dostáva až do sedla Havranský Vrch, kde sa stretáva so žltou trasou č. 8428 a spoločne pokračujú po šotolinovej ceste klesaním do lokality Končitá, kde zelená odbáča doprava a žltá pokračuje rovno. Zelená trasa prechádza krásnym prostredím okolo horských chalúp, aby následne stúpala a zasa klesala až do lokality Grúne, kde sa už pripája na asfaltovú cestu. Po nej už postupne klesá až do obce Zázrivá, kde končí na križovatke s Terchovsko – Oravskou cyklomagistrálou (č. 038). Trasa nie je dlhá no prudké stúpania a klesania z nej robia náročnú trasu i pre skúsených bikerov.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.