Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5476
Dĺžka (km): 11 km
Prevýšenie: 100/60 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt, poľná cesta, lesná cesta

Charakteristika: Zelená cykloturistická trasa spájajúca Žilina s obcou Varín. Trasa je vhodná ako nástupná trasa pre množstvo cykloturistických trás v oblasti.

Popis: Trasa začína v meste Žilina, časti Budatín na križovatke s modrou cykloturistickou trasou č. 2405 – Žilina – Vadičov – Terchová. Celá trasa je vedená po asfaltovej ceste a je na nej nízka frekvencia motorovej dopravy, treba preto zvýšiť opatrnosť. Trasa postupne prechádza obcami Teplička nad Váhom, Nededza, Gbeľany a následne prichádza do obce Varín, kde končí na námestí pri cykloturistickej orientácii a križovatke množstva cykloturistických trás.

V úseku medzi obcami Teplička nad Váhom a Gbeľanmi ide cykloturistická trasa v súbehu s modrou značkou č. 2442 – VD Žilina – Teplička nad Váhom – Gbeľany – Koňhora. Trasy sa od seba odpájajú až za obcou Gbeľany, kde modrá značka pokračuje po cyklochodníku v smere na Varín.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.