Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5609
Dĺžka (km): 24,7 km
Prevýšenie: 535/628 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: EXPERT (ťažké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, trail, poľná cesta, lesná cesta

Charakteristika: Náročná cykloturistická trasa, ktorá ponúka zaujímavé miesta popri trase a miesta s peknými výhľadmi hrebeňom Revúckej vrchoviny.

Popis: Zelená cykloturistická značka začína na rázcestí Červeň, kde sa napája na Šťavičiarsku cyklotrasu (2595) a Ipeľskú cyklomagistrála (009), ktoré v čiastočnom súbehu spájajú mestá Lučenec a Poltár. Trasa odtiaľto smeruje do obce Breznička málo frekventovanou asfaltovou cestou miestneho významu.

V Brezničke sa cyklo-turisti môžu občerstviť a pokračovať trasou ponad cintorín ďalej, už však po lesnej a poľnej ceste po hrebeni pahorkov Revúckej vrchoviny medzi obcami Rovňany a Mládzovo, až kým sa napoja na cestu III. triedy č.2641 na rázcestí pod vrchom Zubor.

Ďalej vedie trasa na krátkom úseku po tejto ceste dole z vrchu Zubor po najbližšiu serpentínu, kde sa znovu odkláňa do lesa a lesnou cestou smeruje miernymi kopcami a zjazdmi už Stolických vrchov do obce Katarínska Huta. Tu sa trasa napája na asfaltový úsek s novým kobercom a vedie na Hrnčiarky, ktoré sú uzlom turistických trás na všetky smery.

Odtiaľ sa trasa zvažuje lesom do doliny Vrbinského potoka, k odbočke na Kotmanovské vodopády, a pokračuje po lúčnej ceste až do obce Kotmanová, kde končí – na rázcestí s cyklotrasou 2559 smerujúcou od hranice s Maďarskom nad Mučínom, cez Lučenec a Ružinú, a z Kotmanovej ďalej Veporskými vrchmi na Látky.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.