Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5719
Dĺžka (km): 7,2 km
Prevýšenie: 108/114 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika:
Nenáročná, rodinná cykloturistická trasa spájajúca obec Ťahanovce a Družstevnú pri Hornáde. Celá trasa je vedená mimo zóny dopravy.
Popis: Cykloturistická trasa začína na železničnej stanici v Ťahanovciach, kde sa nachádza aj cykloturistická informačná mapa. Následne trasa pokračuje spoločne s modrou trasou uličkami obce, no po chvíli sa modrá trasa odpája. Zelená mierne stúpa cez záhradkársku osadu ponad rieku Hornád. Na konci osady odbáča doprava a krátkym singletrackom sa dostáva na dobrú lesnú cestu po ktorej pokračuje príjemným lesným prostredím. Onedlho však vychádza z lesa a dostáva až k rieke Hornád a pokračuje popri nej až do obce Družstevná pri Hornáde. Trasa končí v strede obce.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.