Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8050
Dĺžka (km): 1,4 km
Prevýšenie: 0/7 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Krátka žltá spojka, prepájajúca medzinárodnú trasu EuroVelo 6 s rímskym vojenským táborom v Rusovciach.

Popis: Trasa začína ako odbočka z medzinárodnej trasy EuroVelo 6 v lokalite „Odbočka na Rusovce“ a v celkovej dĺžke 1,4 km navádza cykloturistu k bývalému rímskemu vojenskému táboru Gerulata v Rusovciach.

Bývalý kastel bol postavený v 2. storočí ako súčasť Limes Romanus a bol súčasťou rímskej province Panónia. V 4. storočí bol kastel opustení, v čase keď došlo k stiahnutiu rímskych légií. Momentálne sú zvyšky tábora zrekonštruované a expozícia je súčasťou Bratislavského múzea s nálezmi zo Slovenska z obdobia z Rímskej ríše.

Viac o múzeu Gerulata sa dozviete na tomto odkaze.

Zdroj foto: cykloportal.sk, mapy.cz
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.