Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8103
Dĺžka (km): 24,1 km
Prevýšenie: 195/156 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, poľná cesta

Charakteristika: Trasa prepájajúca trasy z Mikroregiónu Termál s lokalitou Staré Levice.

Popis: Žltá cykloturistická značka začína na križovatke cyklotrás s č. 2102 – Veľký okruh mikroregiónu Termál pri Mariánskej studničke. Cykloturistov čaká mierne stúpanie do obce Bardoňovo, kde na jej začiatku míňame v poli starú zrekonštruovanú zvonicu, v obci si obzrieme zrekonštruovaný kaštieľ a dva kostoly.

Trasa pokračuje cez obce Dolný Pial, Ondrejovce a Tekovský hrádok. Tu trasa mení povrch z asfaltu na nespevnenú poľnú cestu. Svojim trasovaním lemuje rieku Hron, prechádza obslužnými cestami pre poľnohospodárske stroje a poliami až prídeme do obce Turá. Tu trasa prejde úzkou lávkou ponad Hron a pokračuje lesnou cestičkou ku križovatke s 010 – Pohronskou cyklomagistrálou. 

Spolu pokračujú približne 700 metrov, následne naša žltá trasa odbáča v obci Vyšné nad Hronom a pokračuje do lokality Jabloňové. Trasa končí v Leviciach vo vinárskej a záhradkárskej oblasti na križovatke so zelenou trasou č. 5124 – Levice – Horšianska dolina. Touto trasou sa vie cykloturista ďalej dostať buď k Levickému hradu alebo k rozhľadni a pamätníku Šiklóš na Vápniku.

! Dôležité – trasa prechádza miestnymi komunikáciami cez obce, ktoré sú mierne frekventované automobilovou dopravou. Trasa nie je vhodná pre rodiny s deťmi. Po výdatných dažďoch neodporúčame jazdu po trase, vôli úsekom vedúcim cez polia.

Aktuálna trasa ešte nie je vymaľovaná v plnej dĺžke, vymaľovanie sa bude realizovať v priebehu roka 2022, v súčasnosti cykloturistov navádza iba značenie na cyklosmerovníkoch.

Zdroj foto: cykloportal.sk
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.