Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8402
Dĺžka (km): 8,5 km
Prevýšenie:   80/140 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, lesná cesta

Charakteristika: Miesta cykloturistická trasa spájajúca mesto Žilina s Lietavou. V kombinácii s ďalšími trasami v regióne je možné ju využiť na tvorbu cyklo okruhov.

Trasa začína v mestskej časti Bánová na križovatke s cykloturistickou trasou 2409. V úvode je vedená po hrádzi popri rieke Račianka, no po chvíli odbáča doprava a prichádza k cintorínu, kde sa povrch trasy mení. Následne trasa pokračuje až do obce Brezany po poľnej ceste, kde sa nachvíľu opäť spája s modrou trasou č. 2409. Onedlho však už odbáča doľava a po dobrej poľnej ceste prichádza až do obce Lietava, kde trasa končí na križovatke so zelenou cykloturistickou trasou č. 5405.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.