Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8435
Dĺžka (km): 1,7 km
Prevýšenie: 818/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Krátka trasa spájajúca osady v obci Nová Bystrica umožňujúca spoznať zachovanú ľudovú architektúru Kysúc.

Trasa začína v obci Nová Bystrica, časti Vychylovka – Koleno na rázcestí s cykloturistickou trasou č. 5449 pri Kríži. Naša trasa vedie po asfaltovej ceste vpravo a sústavne stúpa do osady Šudovci. Zhruba v polovici vojde do osady Podrycierová, naľavo nad cestou je pekná kaplnka. Trasa však stúpa ďalej osadou, míňa niekoľko typických kopaničiarskych domov, štýlové odpočívadlo s plastikami pri malej predajni potravín. Končí na otoči skládky dreva v lokalite Vychylovka Šudovci. Tu sa nachádzajú krásne domy a môžeme vidieť aj prahy Májovského potoka. Návrat tou istou cestou.

 FOND MIKROPROJEKTOV
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.