Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8455
Dĺžka (km): 10,5 km
Prevýšenie: 340/260 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, lesná cesta

Charakteristika: Miestna žltá trasa, ktorá patrí k tým náročnejším v regióne. Spája sedlo Melišovci s bývalou osadou Koštúrovci.

Trasa začína v sedle Melišovci na križovatke s modrou trasou č. 2405. Trasa takmer ihneď klesá a klesanie ju privádza až do obce Lutiše, kde prechádza na asfaltovú cestu a postupne sa dostáva ža do centra obce, kde sa pripája na ďalšiu modrú trasu. Tentokrát je to trasa č. 2424. Spoločne pokračujú obcou do miestnej časti Sýkorovci, kde žltá trasa odbáča doprava. Prejde uličkou a vchádza do doliny, kde sa povrch mení na štrkovú lesnú cestu. Po nej trasa postupne stúpa až k bývalej osade Koštúrovci, kde trasa končí na križovatke so zelenou trasou č. 5437.

 
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.