Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8591
Dĺžka (km): 7,1 km
Prevýšenie: 678/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Najvyššie položená cykloturistická trasa na Slovensku, vedúca na jeden z vrcholov Nízkych Tatier.

Popis: Žltá cykloturistická značka začína na križovatke cykloturistických trás v sedle Havranie. Žltá značka sa tu križuje so zelenou cykloturistickou trasou č. 5576 – Červená Skala – Muránska planina. Trasa končí na vrchole Kráľová Hoľa pri televíznom a rozhlasovom vysielači.

Trasa vedie v stúpajúcom tempe na najnavštevovanejší vrchol Nízkych Tatier – na Kráľovú Hoľu (1 941 m n. m.). Trasa je veľmi frekventovaná turistami, preto upozorňujeme na zvýšenú ostražitosť na trase, aby ste predchádzali nebezpečným stretom. Celá trasa je vedená po asfaltovej obslužnej ceste, tá je však v mnohých miestach veľmi rozbitá a z toho dôvodu je vhodná pre horské bicykle. Svojou náročnosťou sa radí trasa do kategórie SPORT a teda ide do stredne náročnú trasu. Počas 7,1 km od sedla Havranie po vrchol Kráľovej Holi nastúpate skoro 700 výškových metrov.

Dôležité informácie na trase:

  • trasa prechádza Národným parkom Nízke Tatry,
  • dbajte na svoju bezpečnosť na trase a na bezpečnosť ostatných účastníkov (cyklistov, turistov),
  • prispôsobte rýchlosť jazdy (na určitých úsekoch je povolená maximálna rýchlosť 20km/h),
  • prioritne jazdite vpravo a nevybočujte z cykloturistickej trasy,
  • rešpektujte pokyny pracovníkov národného parku, lesníkov, lesných pracovníkov a členov stráže prírody,
  • jazdite iba počas svetla, doprajte lesnej zveri odpočinok.https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.