Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8717
Dĺžka (km): 14,6 km
Prevýšenie: 131/137 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, lesná cesta

Popis:
Cykloturistická trasa predstavuje prepojenie Vinohradníckej oblasti Tokaj s Maďarskom. Začína v Slovenskom Novom Meste priamo na štátnej hranici s Maďarskom. Zo Slovenského Nového Mesta vedie smerom na časť Karlov Dvor a ďalej pokračuje do obce Bara, kde križuje červenú trasu Dolnozemplínsku cyklomagistrálu CM017. Trasa vedie po miestnych komunikáciách, spevných účelových cestách s minimálnou premávkou a miestnych komunikáciách s výnimkou krátkeho úseku cez les pri bývalých kúpeľoch Hatfa. Končí v obci Viničky, kde sa za obcou pri železnom moste cez rieku Bodrog napája na červené cyklotrasy.

Turistické zaujímavosti: Románsko – gotický kostol v Bare, Vínne pivnice vo Viničkách, Podkova – mŕtve rameno rieky Bodrog, Plavba loďou po rieke Bodrog – prístav vo Viničkách.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.