Farba: české trasy
Evidenčné číslo: CZ - 6182Dĺžka
Dĺžka (km): 11,9 km
Prevýšenie: 818/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt

Evidenčné číslo: CZ – 6182
Dĺžka: 9,8 km
Určenie: MTB bicykel


Povrchy:
asfalt, štrková cesta, lesná cesta

Charakteristika: Miestna trasa, ktorá prepája hrebeň Moravsko-sliezskych Beskýd s obcou Bíla. Trasa je vedená po lesných cestách.

Trasa začína v lokalite Černá pri obci Bílá na križovatke viacerých cyklotrás. Od nej začína ihneď stúpať po asfaltovej lesnej ceste, ktorá sa postupne mení na cestu so štrkovým podkladom. Niekoľko kilometrové stúpanie nás privádza až do lokality Bobek, ležiacej na štátnej hranici. Nachádza sa tu križovatka cyklotrás a naša trasa pokračuje znova po asfaltovej lesnej ceste, pre zmenu však príjemným klesaním lesom do malebnej lokality – horskej osady Kavalčanky. Tu odbočí doľava a následne cyklistov čaká záverečné stúpanie do cieľa trasy, lokality Hluchanka na slovensko-českej hranici.

 FOND MIKROPROJEKTOV
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.