Farba: české trasy
Evidenčné číslo: CZ-50
Dĺžka (km): 26,8 km
Prevýšenie: 818/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Evidenčné číslo: CZ-50
Dĺžka: 26,8 km
Určenie: CESTNÝ bicykel


Povrchy:
asfalt

Charakteristika: Jedna z najpopulárnejších cyklotrás v Čechách, ktorá sa pýši dĺžkou takmer 160 km. Na cykloportál sme zaradil úsek od začiatku trasy vo Veľkých Karloviciach po obec Huslenky.

Začiatok cyklostezky Bečva – jej Vsetínskej vetvy, je v obci Velké Karlovice. Začína na samostatnom cyklochodníku pri križovatke viacerých cyklotrás v lokalite Pod Javorem. Následne trasa pokračuje po samostatnom telese cyklochodníka krásnym prostredím Beskýd miernym klesaním stále popri hlavnej ceste. V tomto úseku tvorí kostrovú trasu, z ktorej vychádza, alebo sa križuje viacero ďalších cyklotrás. Až do centra obce Velké Karlovice je „cyklostezka“ vedená po samostatnom chodníku. V centre obce sa nachádza ďalšia križovatka cyklotrás a zároveň tu môžeme odbočiť k krásnemu drevenému kostolíku Panny Márie a Karlovskému múzeu. Následne trasa pokračuje opäť po cyklochodníku až na začiatok obce Karolínka. Odtiaľto už trasa nie je vedená iba po cyklochodníku, ale po kombinácii miestnych komunikácií, chodníkov, cyklochodníkov a poľných ciest. Zároveň sa trasa odkloní aj od hlavnej cesty. Väčšina následných úsekov už prechádza popri rieke Vsetínska Bečva. Trasa ďalej teda prechádza cez obec Karolínka a pokračuje popri obciach Nový Hrozenkov, Halenkov. V tomto úseku stretáva viacero cyklotrás, ktoré na trase začínajú, resp. ju križujú. Popri celej trase je viacero možností sa občerstviť a odpočinúť si. Náš úsek končí pri obci Huslenky, ale cyklostezka pokračuje ďalej smerom na Vsetín.

 FOND MIKROPROJEKTOV
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.