Farba: zelená
Evidenčné číslo: N5031
Dĺžka (km): 17 km
Prevýšenie: 122/178 (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Náučná cykloturistická trasa prepájajúca mesto Trenčín s Nemšovou. Trasa prechádza popri viacerých významných pamiatkach v regióne.

Popis: Trasa začína pri Trenčianskom hrade, prechádza lesoparkom Brezina, kde je vybudovaných množstvo aktivít predovšetkým pre rodiny s deťmi. Z lesoparku sa spúšťa po asfaltovej ceste až do centra mesta Trenčín. Prechádza mesto až ku Kočkovskému kanálu. Popri ňom vedie až  pri Starý železničný most v Trenčíne, z ktorého je nádherný výhľad na panorámu Trenčianskeho hradu. Trasa prechádza popod most a pokračuje po asfaltovom chodníčku v smere na mestskú časť Zamarovce.

Prechádza popri lokalite Veľká Skalka, ktorá poskytuje možnosť oddychu. Nachádzajú sa tu lavičky aj spolu s ohniskom. Veľká Skalka je príležitostne využívaná i na lezenie, takže popri oddychu môžete pozorovať adrenalínových nadšencov.

Pokračujeme ďalej a za približne pol kilometra prichádzame na turisticky vyhľadávané Pútnické miesto Skalka. Výhľad na Diecéznu svätyňu, ktorá sa pýši na skalnatom brale je neodolateľný. Nachádza sa tu oddychové miesto i spolu s bufetom, kde sa môžete občerstviť.

Trasa pokračuje cez Skalku nad Váhom, Kľúčové, až prichádza do Nemšovej. Prechádza cez novo-vybudovaný most, za ním odbočí vľavo. Po pár metroch naša trasa končí pri cyklosmerovníku „Nemšová, Rybárska ulica.“ Tu sa trasa napája na cyklo BEVLALA.

Trasa je kompletne vedená po vybudovanom asfaltovom cyklochodníku, mimo zóny dopravu s minimálnym prevýšením. Trasa je určená pre cestné bicykle a je vhodná na rodinné výlety s deťmi. Počas víkendov je potrebné rátať so zvýšeným počtom cyklistov. Trasa je veľmi využívaná.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.