Na cykloturistickej mape Nitrianskeho samosprávneho kraja v tomto roku pribudnú dve nové trasy.

Aj v tomto roku pokračujeme v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom na obnove existujúcich a vyznačení nových cykloturistických trás v regióne. Práve na podnet kraja pribudnú v sieti cykloturistických trás dve nové cykloturistické trasy. Cykloturistická trasa je spravidla trasa vedená po už existujúcich cestách, cestičkách či miestnych komunikáciách. Navádza cykloturistu k nejakému významnému miestu v regióne a značenie ubezpečuje cyklistu, že ide správne.

Nové trasy v kraji sú označené náročnosťou REKREA a tým pádom nie sú náročné ani na zjazdnosť, ani na techniku. Obe nové trasy budú v teréne vyznačené zelenou cykloturistickou značkou.

Význam jednotlivých piktogramov na cykloturistickom značení sa dozviete na našom webe, v sekcii Legenda k cykloturistickým trasám.

Po zelenej značke k prameňu Santovka

Jednou z nových trás je trasa č. 5135 – Brhlovce – Santovka. Trasa je vedená po asfaltových a poľných cestách, preto je vhodná pre MTB bicykle. Cieľom tejto 7,5 km cykloturistickej trasy je prepojiť dve významné zaujímavosti v regióne –  Skalné obydlia BrhlovcePrameň Santovka.

Cykloturistická spojka k Energolandu Mochovce

Druhou novou cykloturistickou trasou je zelená spojka už z existujúcej modrej trasy č. 2117 – Vieska nad Žitavou – Tlmače k Energolandu Mochovce. Táto nová cykloturistická trasa je vedená už po existujúcich asfaltových cestách a preto je vhodná pre všetky typy bicyklov. Vyznačená bude zelenou cykloturistickou značkou, úrovňou REKREA, vhodná pre cestné bicykle.

Energoland v Mochovciach je zaujímavý projekt a expozícia, vďaka ktorej preskúmate celú evolúciu energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť. Zistíte, ako s energiou nakladal človek v minulosti a ako dnes. Vstup do expozície je zdarma.

Nové cykloturistické trasy doplnia sieť už existujúcich cykloturistických trás. Ich vyznačenie je realizované s iniciatívou a podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Po kompletnej realizácií v teréne budú trasy premietnuté i na náš web: www.cykloportal.sk, kde sú dostupné všetky legálne vyznačené cykloturistické trasy v 6-stich krajoch Slovenska. Aktuálne, ponúkame k stiahnutiu trás vo formáte GPX do vášho zariadenia.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.