Raňajky pre cyklistov sa uskutočnili v náhradnom termíne 12. júna 2023 pri Kolonádovom moste v Piešťanoch. Pôvodný termín sa z bezpečnostných dôvodov zrušil, nakoľko ráno pretrvávala búrka a celý deň boli daždivé prehánky.

Stretnúť ste nás mohli už od 7:00 ráno

Po minuloročných úspešných Raňajkách pre cyklistov sme sa v Slovenskom cykloklube rozhodli o ich opätovné zorganizovanie. Pre raňajky sme si však vybrali „teplejší“ júnový dátum. A aj keď sme si mysleli, že nás v júni nič neprekvapí, tak kvôli počasiu sme museli raňajky preložiť z piatku 9. júna na pondelok 12. júna.

Dnes nám počasie naozaj prialo, už z rána svietilo slniečko, bolo teplúčko a cyklistov sa v meste pohybovalo naozaj veľa. Okrem cyklistov sme radi obslúžili i chodcov, kolobežkárov, bežcov, či korčuliarov. Všetkých sme radi privítali v našom stánku.

Raňajky sme robili pri príležitosti kampane Do práce na bicykli a len tak, pre našich piešťanských cyklistov. V stánku našli skvelú kávičku od Pražiarne kávy Classic coffee v Piešťanoch, teplý čajík a rôzne sladké, slané pochutiny, koláčiky a ovocíčko. Taktiež sme rozdávali cenné informácie o tom, kto sme, čo sme a prečo sme 🙂 Cyklisti nám na oplátku porozprávali o ich zážitkoch na bicykloch, o obľúbených cyklotrasách a o tom, čo si želajú v cyklooblasti do budúcnosti.

K našej akcii sa pridalo i Mesto Piešťany, ktoré cyklistom prezentovalo novinku – povolený prejazd cyklistom po pešej zóne od 5:00 do 10:00. Ako vďaku cyklistom si pripravili jabĺčka a keksíky. Spolupráca touto akciu nekončí a pevne veríme, že nás v plnej sile spoločne uvidíte pri príležitosti ETM v septembri.

V závere môžete tvrdiť, že Raňajky pre cyklistov sa stávajú tradičným mini-podujatím, ktoré si Piešťanci obľúbili. Snáď sa vidíme i o rok.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.