Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2301
Dĺžka (km): 81,3 km
Prevýšenie: 175/96 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Paralelná cykloturistická trasa k Vážskej cyklomagistrále, značená modrou farbou. Spája mesto Hlohovec a Nemšovú, jej celková dĺžka je 81,3 km. Vedie podhorím Považského Inovca a neskôr popri rieke Váh. Trasa je určená pre všetky vekové kategórie. K atrakciám trasy patria hlavne pamiatky miest Hlohovec, Piešťany, Beckov a Trenčín, ako aj prírodné zákutia rieky Váh a vodného diela Sĺňava.

Popis: V Trnavskom kraji začína trasa v súčasnosti v meste Hlohovec, odkiaľ pokračuje k hrádzi vodného diela Sĺňava. Pokračuje po hrádzi k hati. Ďalej trasa po hrádzi pokračuje okolo Ratnovskej zátoky až do Piešťan, kde prechádza okrajom kúpeľného ostrova. Tu si cyklisti môžu pozrieť historické Napoleónske kúpele a Kolonádny most, popri ktorom trasa prechádza. Z Piešťan trasa vedie naďalej po hrádzi, kde na najbližšej križovatke cyklotrás odbáča doprava a prechádza do obce Moravany nad Váhom. V obci znova vychádza na cestu č. 507 a pokračuje po nej do obce Ducové, kde je možné si odbočiť na hradisko Kostolec po trase č. 8201. Za obcou už trasa opúšťa Trnavský kraj a pokračuje v Trenčianskom kraji. 

V obci Modrovka sa ešte pripája aj červená cyklomagistrála Naprieč Inovcom. Všetky tri trasy potom pokračujú spoločne cez obec Lúka, kde si na námestí môžeme spraviť prestávku a pozrieť model hradu Tematín v mierke 1:50. Za obcou Lúka sa trasa vracia späť na cestu č. 507 a spoločne s magistrálou pokračujú cez obce Hrádok nad Váhom, Hôrka nad Váhom, Nová Ves nad Váhom až do obce Kočovce. Na tomto mieste sa modrá trasa rozchádza s oboma magistrálami. Barokový kaštieľ nachádzajúci sa v obci nad parkom môže byť príjemnou zastávkou i pre cykloturistov, alebo tiež prírodná zaujímavosť Skalka, z ktorej je krásny výhľad na Považie. Z obce Kočovce modrá trasa pokračuje ďalej smerom na sever a dostáva sa do Beckova. Beckov odporúčame využiť na dlhšiu prestávku a prezrieť si túto krásnu obec. Najväčšou dominantou je samozrejme hrad, ktorý sa týči na mohutnom skalnom brale. Hrad je po čiastočnej rekonštrukcii, najmä dolného nádvoria, preto stojí za návštevu. V Beckove ďalej nájdeme múzeum venované histórii obce, pozostatky opevnenia, viacero vzácnych kostolov, či historické domy nachádzajúce sa najmä pod hradom. Doplniť sily je možné v pekne zrekonštruovanej kúrii, slúžiacej ako reštaurácia, hotel i miesto pre relax.

Trasa sa v strede obce stretáva s ďalšou červenou trasou, tentoraz Vážskou cyklomagistrálou. Spoločne pokračujú ďalej po ceste cez obec Krivosúd – Bodovka a za obcou sa znova rozchádzajú. Modrá trasa pokračuje až do Trenčianskych Stankoviec, kde odbočuje smerom na Veľké Bierovce. Tu si treba dať pozor, lebo trasa križuje veľmi frekventovanú cestu č. 50. Od tohto úseku však už trasa pokračuje po menej frekventovaných úsekoch a väčšina už úplne mimo dopravy. V obci Opatovce sa opäť spojí s Vážskou cyklomagistrálou a spoločne vychádzajú na hrádzu, po ktorej pokračujú až do Trenčína. Z hrádze sa nám naskytujú výhľady na dominantu Považia, legendárny Trenčiansky hrad. V Trenčíne je možné si spraviť opäť dlhšiu prestávku a oddýchnuť si, či už pri kultúrnom, historickom alebo gurmánskom poznávaní mesta. V centre mesta pod železničným mostom sa modrá trasa opätovne rozchádza s Vážskou cyklomagistrálou a pokračuje ďalej po hrádzi. Za Trenčínom sa však končí asfaltový povrch cesty a trasa pokračuje po poľnej ceste popri Kočkovskom kanáli. Kúsok pred Nemšovou sa poľná cesta mení späť na dobrú asfaltovú cestu, po ktorej sa dostaneme až na most ponad kanál, popod diaľnicu D1. Ďalším mostom, teraz cez Váh, sa dostávame do Nemšovej. Tu trasa končí na križovatke s Vážskou cyklomagistrálou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.