Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2440
Dĺžka (km): 4,6 km
Prevýšenie: 35/69 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, poľná cesta

Charakteristika: Cyklotrasa Rajeckou dolinou na dvoch kolesách vás prevedie najkrajšími miestami Rajeckej doliny. V súčasnej dobe je tento okruh zložený z troch úsekov. Oficiálny začiatok trasy je v Rajeckých Tepliciach pri Informačnej kancelárii, ale štart či cieľ je možný v akomkoľvek bode trasy. Variabilita trasy umožňuje vyskúšať jeden veľký okruh, prípadne dva menšie okruhy. Je len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. Náročnosťou je určená pre začiatočníkov a umožňuje napojenie aj na ďalšie značené cyklotrasy v Rajeckej doline. V rámci cyklotrasy si môžete dopriať malé zastávky a načerpať energiu pri spoznávaní krás a zaujímavostí Rajeckej doliny.

Popis: Druhý úsek cykloturistickej trasy sa začína v obci Jasenovo. V obci sa na rázcestí cykloturistických trás sa začína druhý úsek cykloturistickej trasy 2440 Rajeckou dolinou na dvoch kolesách a tiež tu začína žltá spojka 9410 ku Farme Bárdy. Z Jasenového pokračuje cyklotrasa 2440 – Rajeckou dolinou na dvoch kolesách po asfaltke do obce Zbyňov, v ktorej začínajú cyklotrasy – modrá 2409 do Žiliny a zelená 5404 vedúca cez Sedlo Patúch a Súľov ku Vážskej cyklomagistrále – červená 002. Na konci Zbyňova odbočíte doľava na Obchodnú ulicu a spevnená cesta Vás popri riečke Rajčianka a chatovej osade dovedie ku parádnemu úseku – upravenému chodníku ponad Rajčianku. Odtiaľ je to už len kúsok do centra Rajeckých Teplíc ku miestu štartu pri Informačnom centre. Tento záverečný úsek trasy 2440 meria 4,6 km s prevýšením 35 metrov. Spolu takto kombinovaný okruh meria 37,9 km a má prevýšenie 539 metrov. Na záver sa tu nezabudnite zastaviť v Múzeu dopravy a na regeneráciu síl a relax odporúčame nájsť si čas v Kúpeľoch Aphrodite či vo Wellness Hoteli Diplomat v Rajeckých Tepliciach.

2440 – Rajeckou dolinou na dvoch kolesách (1. úsek)
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.